Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Seniorzy w gminie Stawiguda są bardzo aktywni

2018-11-30 08:48:48 (ost. akt: 2018-11-30 09:30:19)
Zwieńczeniem pracy było wystawienie dramatu Jana Drdy „Zapomniany diabeł”

Zwieńczeniem pracy było wystawienie dramatu Jana Drdy „Zapomniany diabeł”

Autor zdjęcia: Archiwum

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Ich Rodzinom „Dajmy Szansę” niesie pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji. Organizuje różne formy wypoczynku.

Stowarzyszenie realizuje działania od 2016 roku. W tym roku zainicjowano te skierowane do seniorów: dofinansowany przez Urząd Marszałkowski projekt „Wiek Seniora, aktywność juniora” i dofinansowany przez Urząd Gminy w Stawigudzie „Aktywny Senior”.

Bo seniorzy są tutaj aktywni: malują, śpiewają w chórze „Legenda” i w chórze w kościele parafialnym. Dzięki staraniom Alicji Łabanowskiej, prezes stowarzyszenia, mogli realizować swoje pasje w kole teatralnym, tanecznym i zajęciach komputerowych. Główną ideą zajęć było poznawanie innych ludzi i budowanie wspólnoty.

Uczestnicy poznawali twórczość Juliana Tuwima i pracowali nad emisją głosu i dykcją. Następnie wcielili się w bohaterów tragifarsy „Moralność pani Dulskiej”. Zwieńczeniem pracy było wystawienie dramatu Jana Drdy „Zapomniany diabeł”.
Drda stworzył wyraziste kreacje diabelskie, a w ich role wcieliły się: Stefania Zdziechowska, Ewa Piwcewicz i Maria Jackowska. Lucyferem była Krystyna Maciusiewicz, uczłowieczonym diabłem Kunegundem — Maria Michałkiewicz, a Babą — Romualda Gierszewska, kumoszką była Jadzia Michalkowicz. Aktorki zaskoczyły widzów talentem, odwagą i umiejętnością korzystania z tego, co niesie życie.

— Swoim występem udowodniłyśmy, że wiek 55+ to nie czas na rozmowy o tabletkach, kroplach, ale to czas, kiedy można realizować swoje pasje — mówią artystki i dodają: — Aby możliwe było wystawienie dramatu, potrzebna była współpraca z instytucjami: Urzędem Gminy, GOPS, GOK, przy ogromnym wsparciu dyrektora Witolda Lubowieckiego i Lidki Milik, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i wicedyrektor Anny Stokłos.

red.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages