Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Bo w Pluskach ludziom chce się działać. I działają!

2018-10-12 12:50:00 (ost. akt: 2018-10-12 13:00:43)

Społeczeństwo\\\ Są wsie, gdzie nie zasypują gruszek w popiele. Mieszkańcy są aktywni, a sołtys nie jest tylko od parady. I chcemy pokazywać te miejscowości.

O Pluskach w gminie Stawiguda mówią, że to wieś inna niż wszystkie. Z duszą, klimatem, przesiąknięta historią. I z niezwykłymi ludźmi, bo to oni tworzą miejsca takie jak Pluski.
Od czterech lata sołtysem w Pluskach i Rybakach jest Justyna Reisenberg, nauczycielka w Szkole Podstawowej w Stawigudzie.

Dlaczego została sołtysem? — Lubię dużo robić — odpowiada pani sołtys. — Lubię po prostu być aktywna.
Mieszka w Pluskach od 21 lat. Czy Pluski się zmieniły?

— Bardzo — uważa Justyna Reisenberg. — Wieś wypiękniała. Mamy nowe drogi, bo naprawiona została nawierzchnia na drodze Pluski — Rybaki, a także Rybaki — Orzechowo. Rozpoczęto też dwie kolejne duże inwestycje, czyli budowę ulic Jeziornej i Polnej w Pluskach. Powstała ścieżka pieszo-rowerowa Stawiguda — Pluski. Mamy siłownię napowietrzna, piękną trasę Zdrowia PZU. Co roku odbywa się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka i oczywiście sierpniowe święto wsi.

— Z najważniejszych rzeczy, które przed nami, to między innymi uruchomienie komunikacji publicznej do Stawigudy i podciągnięcie nitki gazowej do Plusek i Rybaków — wylicza Justyna Reisenberg.
Pani sołtys zapewnia, że może liczyć na mieszkańców, na ich pomoc. Przykładem jest choćby akcja sprzątania wsi, którą wieś organizuje razem ze Stowarzyszeniem Miłośników Plusek, w której biorą udział mieszkańcy, jak również goście odwiedzający Pluski.

Jeśli waszym zdaniem są inne miejscowości, które warto pokazać, które mogą być przykładem i inspiracją dla innych, prosimy o zgłoszenia na adres: redakcja@gazetaolsztynska.pl

am

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages