Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Wypadek w Stawigudzie. Dwaj mężczyźni w szpitalu

2016-09-23 17:51:03 (ost. akt: 2016-09-23 15:26:25)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W czwartek (22 września) w Stawigudzie, motorowerzysta uderzył w idącego jezdnią 67-latka. Obaj trafili do szpitala w Olsztynie.

Do zdarzenia około godz. 22 na jednej z ulic w Stawigudzie. - 67-latek szedł prawą stroną jezdni, był ubrany na ciemno i nie miał na sobie żadnego elementu odblaskowego. Kierowca motoroweru jadący w tym samym kierunku w ostatniej chwili zauważył pieszego i nie zdążył zahamować - relacjonują zdarzenie policjanci z Komendy Miejskiej Policji. Obaj mężczyźni zostali przetransportowani do jednego z olsztyńskich szpitali.

Wraz z początkiem jesieni, zarówno kierowcy jak i piesi muszą przygotować się na szybko zapadający zmrok i trudne warunki atmosferyczne. Dlatego podczas podróży drogami piesi powinni pamiętać o odblaskach:

Odblaski w świetle prawa 
Polskie prawo od 31.08.2014 roku stanowi, że każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. 

Jakie konsekwencje za brak odblasku?
Za niestosowanie się do przepisów niechroniony uczestnik w najlepszym wypadku może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 100zł. Ta kwota wydaje się dość niska w porównaniu do śmiertelnego ryzyka, jakie ponosi pieszy. Wydaje się też bardzo wysoka w porównaniu do ceny odblasku. Nawet najmniejszy odblask, który można kupić za kilka złotych poprawia widoczność a tym samym bezpieczeństwo.
 
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages