Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Ulica „Polna” będzie służyła wszystkim mieszkańcom Plusek

2016-01-15 07:00:00 (ost. akt: 2016-01-14 18:16:15)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

W Pluskach powstanie nowa droga, która skomunikuje tereny inwestycyjne w południowej części Plusek przeznaczone w studium zagospodarowania gminy pod budownictwo a także doprowadzi do nowej części osiedla Rezydencje Warmińskie. W poniedziałek na spotkaniu z mieszkańcami Plusek inwestor Rezydencji przedstawił swoje plany. 

Pluski — niewielka urokliwa wieś położona nad jeziorem Pluszne rozrasta się. Powstają tam nowe domy, między innymi atrakcyjne osiedle Rezydencje Warmińskie, które wygrało zorganizowaną przez Gazetę Olsztyńską akcję "Inwestycje 25-lecia" w kategorii inwestycje przyjazne środowisku. Inwestor Rezydencji chce wybudować kolejne domy na gruntach, które kupił i które w studium przeznaczone są pod budownictwo. Teren pod rozwój Rezydencji Warmińskich znajduje się w sąsiedztwie jeziora Plusznego, wszelka zabudowa zostanie jednak odsunięta o 100 m od jego brzegów.

Mieszkańcy Plusek postulowali, żeby nie przeciążać ruchem samochodowym bardzo wąskiej ul. Jeziornej, biegnącej tuż nad brzegiem jeziora. Nie ma takiego niebezpieczeństwa gdyż Inwestor Rezydencji wybuduje drogę ulicy Polnej, która będzie stanowić jedyny dojazd prowadzący do nowego osiedla.

W poniedziałek w Pluskach odbyło się spotkanie władz gminy - obecni byli min.: przewodniczący Rady Gminy Stawiguda Grzegorz Wieczorek i Zastępca Wójta Jarosław Organiściak oraz inwestora Rezydencji z mieszkańcami wsi. Zebranie prowadziła Pani Sołtys Justyna Reisenberg. Zarówno inwestor, jak przedstawiciele władz gminy byli do spotkania dobrze przygotowani, dzięki czemu było ono merytoryczne i trwająca od dawna dyskusja na temat rozwoju Rezydencji Warmińskich w Pluskach została pozytywnie zakończona. Rafał Szczepański, inwestor Rezydencji, przedstawił swoje plany, które po konsultacjach z władzami gminy zostały zmodyfikowane. W poniedziałek poznali je mieszkańcy. — Nową ulicę Polną zbudujemy na własny koszt — zadeklarował Rafał Szczepański. — Będzie służyła nie tylko nam, ale wszystkim mieszkańcom wsi i właścicielom, którzy posiadają tereny wzdłuż jej planowanego przebiegu.

Prace nad projektem nowej ulicy Polnej zostały już zlecone przez inwestora. Aktualnie procedowany jest plan zagospodarowania rozwoju Rezydencji Warmińskich.
Nowa droga nie będzie przecinała bagien, ani rosnącego tam  starodrzewu. Nową ulicą Polną pojadą samochody dowożące materiały na teren przyszłych budów.
Rafał Szczepański dodał, że dzięki budowie nowej drogi zostanie odciążona ulica Jeziorna, która w niektórych miejscach ma tylko 2,4 m szerokości. W przyszłości wzdłuż mierzącej około kilometra ulicy Polnej zostanie wybudowana kanalizacja i wodociąg.

Nowy etap Rezydencji Warmińskich to 26 całorocznych domów mieszkalnych, z których każdy znajdzie się na działce o powierzchni od 2 do 4 tys. m kwadratowych. — Będzie to park leśny —  mówił inwestor.  — Domy zostaną zbudowane  w najbardziej płaskich miejscach  z najmniejszą ilością drzew.
Między nowym osiedlem a brzegiem Plusznego i ulicą Jeziorną znajduje się łąka, również należąca do Inwestora. — To teren rekreacyjny Rezydencji, który będzie dostępny, tak jak korzysta się z terenów rekreacyjnych przy hotelu — tłumaczył inwestor.
Dodał, że dostęp do brzegów jeziora nie będzie zablokowany. 

Z kolei na pytanie dotyczące wydolności lokalnej sieci kanalizacyjnej odpowiedział obecny na spotkaniu Jarosław Organiściak, zastępca wójta gminy Stawiguda. W Jego opinii budowa 26 nowych domów nie wpłynie niekorzystnie na sprawność sieci, gminna oczyszczalnia ma rezerwy i dodatkowo planowana jest jej modernizacja.
Na terenie należącym do Rezydencji Warmińskich ma też powstać mała przepompownia ścieków na kanalizacji z nowego osiedla. Mieszkańcy pytali się czy nie będzie zlokalizowana za blisko wody. Inwestor zapewnił, że wszystko będzie zgodne z rygorystycznymi przepisami ochrony środowiska.  

Szanując postulaty mieszkańców inwestor zrezygnował z pomysłu zmiany przebiegu ulicy Jeziornej, nie będzie ona także modernizowana ani poszerzana gdyż nie przewiduje się po niej ruchu ciężkich samochodów budowlanych.

- Dojazd do II etapu osiedla Rezydencji Warmińskich zarówno na etapie budowy jak i później nie jest planowany ulicą Jeziorną tylko ulicą Polną, którą zbuduje inwestor Rezydencji na własny koszt. Ponadto na Jeziornej w razie potrzeby wprowadzimy znaki ograniczające wagę wjeżdżających samochodów - podsumował dyskusję Jarosław Organiściak zastępca wójta Gminy Stawiguda.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wwwwwww #1907220 | 15 sty 2016 07:17

    Mafia górą.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages