Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Festiwal w Bartągu. Teatry wystąpiły pod brzozą

2015-06-21 13:35:46 (ost. akt: 2015-06-21 13:40:47)

Autor zdjęcia: Władysław Katarzyński

Siedem teatrów wzięło udział w sobotę, 20 czerwca, w X jubileuszowym Festiwalu Teatrów Amatorskich "Pod Brzozą" w Bartągu. Gościnnie wystąpił z koncertem Jarosław Chojnacki.

Festiwal Teatrów Amatorskich "Pod Brzozą" to jedno z najciekawszych wydarzeń kulturalnych na wsi w Polsce. — Najpierw powstał u nas zespół pod nazwą Teatr Prawie Dorosły, ponieważ chcieliśmy naszą wieś zbliżyć do teatru — opowiada Bogumiła Radaszewska, pomysłodawczyni festiwalu. — A ponieważ nie chcieliśmy się kisić we własnym sosie, od dziesięciu lat raz w roku zapraszamy innych, aby skonfrontować swoje dokonania i wymienić doświadczenia. I to wychodzi nam coraz lepiej. Teatry, które wystąpiły w sobotę, zaprezentowały przed licznie zebraną publicznością spektakle zróżnicowane tematycznie i gatunkowo, od bajki, przez śpiewogrę do pantomimy. Największy aplauz wzbudziło przedstawienie w wykonaniu miejscowych aktorów, Teatru Prawie Dorosłego z Bartąga, który wystawił "Moralność pani Dulskiej" wg. Gabrieli Zapolskiej. Odpowiedni klimat stworzyły też teatralne dekoracje zarówno na proscenium jak i na boisku. A poza tym w Bartągu doskonale bawiły się dzieciaki, a gry i zabawy poprowadziła grupa szczudlarzy i iluzjonistów.

wu-ka

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. OL #1766775 | 5.172.*.* 2 lip 2015 10:54

    a gdzie są zdjęcia dzieci, które występowały? Przedstawienie było super!! Dzieciaki też zasługują na reklamę, a nie tylko nauczycieli z SP13

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages