Czwartek, 14 listopada 2019. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Rajd po Lotniskach zawitał do Gryźlin

2015-06-08 12:09:26 (ost. akt: 2015-06-08 13:04:42)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Blisko 50 gości z Polski i Litwy odwiedziło w piątek (5 czerwca) lądowisko w Gryźlinach. - Okazją był VII Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur, podczas którego piloci mieli okazję poznać regionalną infrastrukturę pod kątem turystyki lotniczej - wyjaśnia Magdalena Bujewicz-Mydlak ze Starostwa Powiatowego w Olsztynie.

Jak zawsze, uczestnicy rajdu musieli wykazać się umiejętnościami i znajomością swoich samolotów. – Były trzy strefy przyziemienia: pierwsza o wymiarach 10 x 20 metrów znajdująca się przed wyznaczonym punktem „0″, pośrodku strefa z punktem przyziemienia prawidłowego o wymiarach 5 x 10m oraz trzecia, o wymiarach 20 x 15m za wyznaczonym punktem - mówi Jakub Woźniak, pełnomocnik starosty olsztyńskiego ds. zarządzania lądowiskiem w Gryźlinach.

W wyznaczony punkt udało się trafić zaledwie trzem z 21 załóg, które przystąpiły do zadania. – Trafienie podwoziem w odpowiedni punkt świadczy o kunszcie pilota i jego precyzji. Dodatkowo trzeba uwzględnić warunki atmosferyczne - dodał Woźniak.

Piloci, którzy odwiedzili lotnisko w Gryźlinach, przylecieli z Szyman. Ich kolejnymi przystankami przed powrotem do bazy, były olsztyńskie Dajtki i Kikity.Źródło: Starostwo Powiatowe w Olsztynie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages